Category sw.js not found
Category sw.js not found
Category sw.js not found
Category 120x120.png not found
Category autodiscover not found
Category ads.txt not found
Category sw.js not found
Category sw.js not found
Category 482 not found
Category sw.js not found
Category sw.js not found
Category login not found
Category 3.3.1.min.js not found
Category zMLUH93A not found
Category 8.bin not found
Category news.php not found
Category nation.php not found
Category sw.js not found
Category sw.js not found
Category sw.js not found
K&V ELEKTRO
Elektrocentrály - jaké mají využití?

Elektrocentrály - jaké mají využití?

K čemu se dají použít různé typy elektrocentrál a jak vybrat tu správnou?

Elektrocentrála neboli přenosný generátor slouží jako zdroj elektřiny a používáme ho v místech mimo dosah elektrické sítě na stavby či montáže. Dále se může využít k napájení elektrického nářadí na zahradě, osvětlení a domácích spotřebičů při kempování nebo pro karavany, obytné lodě apod. Kromě toho může elektrocentrála posloužit jako záložní zdroj energie na chalupě i v rodinném domku.

Konstrukce elektrocentrál

Elektrocentrála je zařízení složené ze spalovacího motoru a generátoru. To znamená, že v konstrukci se vždy nachází spalovací dvou, nebo čtyřdobý motor. Ten pohání alternátor, pomocí kterého se vyrábí elektrická energie.

Typy elektrocentrál

Vybírejte elektrocentrálu podle způsobu jejího využití. Agregát s dieselovým motorem se nejčastěji hodí pro statické užívání v průmyslových budovách. Váha elektrocentrály se pohybuje převážně od 20 – do 110 kg. Někteří uživatelé však upřednostní elektrocentrálu, která se dá dobře přenášet. Benzínové a LPG generátory mohou dobře posloužit jako lehčí a menší varianta pro napájení elektrických přístrojů.

Druhy zařízení, které potřebujeme napájet

Rozdíly v elektrocentrálách tedy spočívají v typu paliva a jejich váze a rozměrech. Nejdůležitějším parametrem u elektrocentrál je jeho jmenovitý (dimenzovaný) výkon, který je velmi často uveden v již samotném názvu stroje. Právě ten nám ukáže, jaká zařízení můžeme s danou centrálou pohánět.

  • Spotřebiče odporového typu (žárovky, varné konvice, fény atd.) potřebují energii odpovídající jejich výkonu.
  • Spotřebiče indukčního typu (např. elektrické nářadí, vrtačky) pak vyžadují minimálně o třetinu vyšší výkon. Zvláště pro nářadí s vyšší spotřebou při rozběhu je zapotřebí několikanásobně vyšší výkon než jejich vlastní.
  • Spotřebiče kapacitního typu (výbojky, fotoblesky. Napájecí zdroje LED osvětlení, počítačové zdroje) a nejnáročnější stroje vyžadují i 10 x větší výkon.

Všechny generátory u nás na e-shopu jsou vybaveny systémem AVR, automatické regulace napětí, což slouží k tomu, aby nedošlo k poškození zařízení vinou výchylek v napětí. Tak můžeme napájet i citlivá zařízení jako počítače, televize, audiotechniku, svářecí invertory apod.

Nabídka elektrocentrál na našem e-shopu

Na našem e-shopu si můžete vybrat nabídky elektrocentrál od spolehlivých výrobců. Elektrocentrály jsou vyvinuty speciálně pro snadné přenášení, těžší a výkonnější modely jsou opatřeny robustními koly a přídavnou rukojetí. Podívat se můžete také na kompletní sortiment  elektrického a aku nářadí.

Školený personál na pobočkách

20 poboček a přes 5000 výdejních míst v ČR

Široký sortiment ihned k odběru

Aktuality
Podzimní akce v K&V ELEKTRO je tu!

31.8.2023
Nakupuj, sbírej body a vyměň je za hodnotné dárky!
Když nakoupíš vybranou značku, Tvé body se Ti zpětinásobí!
Zobrazit všechny

© 2023