Topná a regulační technika

V našem sortimentu elektroinstalačního materiálu naleznete topné kabely, topné rohože,  přímotopy, akumulační kamna   včetně jejich příslušenství a  termostaty od dodavatelů

kvthermo   stiebel-eltron   rukonafenix  danfoss aeg

Chci nakoupit ihned

Elektrické podlahové vytápění

Elektrické podlahové vytápění

Elektrické podlahové vytápění (topné rohože nebo topné kabely) může být akumulační, poloakumulační, nebo přímotopné. Akumulační a poloakumulační elektrická podlahová topení mají vyšší výkon a jsou pod podlahou uloženy hlouběji než přimotopná elektrická topení, což s sebou nese i to, že podlaha je pak i s tepelnou izolací vyšší. Nevýhodou elektrického podlahového vytápění je oproti teplovodnímu to, že později není možné změnit zdroj z elektrické energie na jiný.

Výhody podlahového vytápění

Přenos tepla z podlahy, respektive z topných rohoží a topných kabelů, do okolního prostředí a ostatních povrchových ploch je zajištěn prostřednictvím tepelného sálání. Díky tomu je místnost rovnoměrně vytápěna. Podlaha, ve které je umístěna topná rohož nebo topný kabel se na dotek nejeví jako teplá (její teplota je 25-26°C), nicméně nevyvolává pocit chladu, který je typický pro prostředí vytápěná tradičními systémy, a je tudíž možno se bez problémů pohybovat naboso.

Při vytápění bytu nebo rodiného domu topnými rohožemi nebo topným kabelem v podlaze také nedochází k cirkulaci vzduchu v místnosti a tím roznosu prachu, jako u vytápění radiátory, kdy teplý vzduch stoupá od tělesa ke stropu, pod kterým proudí, a po ochlazení klesá zpět k podlaze, kde proudí zpět k radiátorům.

Topné rohože nebo topné kabely jsou v zásadě praktičtější i z jiného hlediska. Údržba je nulová a jejich životnost je mnohem delší než životnost teplovodních trubek. Jestliže dojde z nějakého důvodu k poruše topných kabelů, stavební firma, jež se podílela na instalaci podlahového vytápění, využije pro jejich identifikaci přístroj na vyhledávání závad. Díky tomu není nutné vykopat celou podlahu a složitě hledat nefunkční kabel.

Topné rohože je možné položit svépomocí. Tím odpadají náklady účtované stavební firmou, nicméně je přesto nezbytné, aby připojení rohoží a zapojení termostatu provedl odborník.