O společnosti

Historie společnosti K & V ELEKTRO a.s.

o-spolecnosti-001

Společnost byla založena v roce 1991 a postupem času si vybudovala významné postavení  v oboru velkoobchodního prodeje elektroinstalačního materiálu. V současné době patří mezi pět nejvýznamnějších firem v tomto oboru a zaměstnává cca 400 zaměstnanců na 16 pobočkách v ČR. Sklady disponují více než 30 000 skladovými položkami od více než 500 českých i světových výrobců.

Máme silný tým odborných technických pracovníků, kteří jsou schopni poskytnout odbornou podporu a zpracovávají nabídky našich zákazníků. Díky rozsáhlé vlastní autodopravě je možné vybrané zboží dopravit kamkoliv na území ČR.

Společnost K & V ELEKTRO a.s. se v roce 2009 stala vítězem soutěže o prestižní ocenění Podnikatel Prahy 5. Dokázala tak zvítězit mezi silnou konkurencí společností, které v lokalitě zahrnující i dynamicky se rozvíjející centrum Zlatý Anděl podnikají.

 

o-spolecnosti-002

Svou obchodní aktivitu začala firma rozvíjet v roce 1993 otevřením dodnes fungující pobočky v pražském Karlíně, která se nyní specializuje na prodej vypínačů a zásuvek. Naleznete zde tedy rozsáhlý showroom s výstavními panely tohoto sortimentu.

V roce 1997 byla otevřena pobočka v Praze 5 na Smíchově se skladovou plochou  3 000 m2. Součástí pobočky je rozsáhlý showroom s výstavními panely vypínačů, zásuvek, světelných zdrojů a svítidel a nachází se zde též sídlo managementu společnosti. Tato pobočka má velmi dobrou dostupnost, protože se nachází jen 100 m od stanice metra Smíchovské nádraží. Pobočka disponuje vlastní parkovací plochou s kapacitou pro 50 automobilů.

V dalších letech společnost otevřela maloobchodní pobočky v Praze (v roce 2000 v Holešovicích, v roce 2003 v Dejvicích a v roce 2008 ve Vršovicích). Tyto prodejny využívají zejména menší a středně velké elektrikářské firmy a koncoví zákazníci.

 

Obchodní úspěch umožnil další rozvoj

o-spolecnosti-003

Na základě výrazného obchodního úspěchu společnost v roce 2006 vybudovala v Praze Štěrboholech moderní centrální sklad na ploše 10 000 m2, který zásobuje všechny pobočky sítě a významné velkoobchodní zákazníky. Tým odborných technických pracovníků a logistické centrum sítě jsou umístěny právě zde.

V roce 2006 společnost K & V ELEKTRO a.s. otevřela svou první mimopražskou pobočku v Karlových Varech. Zákazníci z tohoto regionu mají k dispozici sklad s kompletním sortimentem elektroinstalačního materiálu a prodejnu s týmem profesionálních prodejců. Také zde se nachází showroom s výstavními panely vypínačů, zásuvek, světelných zdrojů a svítidel.

Další mimopražská pobočka  byla v prostorách zcela nové haly v roce 2007 otevřena v Teplicích a i zde se nachází sklad s kompletním sortimentem elektroinstalačního materiálu a samozřejmostí je vyškolený odborný personál a showroom vypínačů a zásuvek.

V roce 2009 byla otevřena pobočka v samém centru Náchoda. I v této části východních Čech disponujeme vyškoleným týmem pracovníků, kteří jsou připraveni odborně poradit s výběrem vhodného elektroinstalačního materiálu z našeho širokého sortimentu. Nedílnou součástí pobočky je opět showroom vypínačů a zásuvek.

 

Ocenění „Rekonstrukce budov“ za novou západočeskou pobočku

o-spolecnosti-004

V roce 2012 společnost K & V ELEKTRO a.s. vstoupila do regionu západních Čech otevřením pobočky v Plzni. Pobočka byla vybudována v areálu zchátralého OD Družba, za jehož rekonstrukci společnost K & V ELEKTRO a.s. získala v květnu 2013 ocenění v kategorii „Rekonstrukce budov“ v rámci soutěže „Stavba roku Plzeňského kraje 2012“.

Skladová plocha pobočky činí 1 000 m2, a zákazník zde má k dispozici kompletní sortiment elektroinstalačního materiálu. V prvním patře pobočky se nachází rozsáhlý showroom s výstavními panely vypínačů, zásuvek, světelných zdrojů a exteriérových a interiérových svítidel našich nejvýznamnějších dodavatelů.

Zákazníkům je zde také k dispozici profesionální tým pracovníků, kteří jsou připraveni poskytnout odborné poradenství a zpracovat kvalitní nabídku.

 

Rok 2015 ve znamení dalšího rozšiřování sítě

V roce 2015 byly otevřeny celkem čtyři mimopražské pobočky.  Na jaře zahájila provoz pobočka v Českých Budějovicích a umožnila tak zákazníkům z jihočeského kraje nakoupit elektroinstalační materiál v jejich regionu. Českobudějovická pobočka poskytuje svým zákazníkům kvalitní služby a servis ve vysokém standardu K&V Elektro a.s.

Další pobočka vznikla na místě bývalé autoprodejny Chevrolet v Chomutově. Pobočka se pyšní moderním vzhledem a poskytuje svým zákazníkům příjemné prostředí pro nákup elektroinstalačního materiálu.

V říjnu byl zahájen provoz hned na dvou dalších pobočkách. Na půli cesty mezi Prahou a Plzní se nachází prodejna v Berouně. Zavedenou pobočku se stávajícím personálem  K & V ELEKTRO a.s. převzalo od našeho dlouholetého zákazníka Beoz s.r.o. a navazuje tak na dlouhodobou tradici prodeje elektromateriálu v Berouně.  Rovněž ve středočeském kraji byla jako zatím poslední  otevřena pobočka  v Kutné Hoře. Samozřejmostí všech čtyř poboček je možnost parkování v areálu prodejen, showroom a odborný technický personál.

Vedle rozšiřování sítě kamenných prodejen otevřelo K&V ELEKTRO a.s. také nový e-shop pro koncové zákazníky: E1.cz.

Co dalšího můžete v K&V ELEKTRO očekávat

Společnost K & V ELEKTRO a.s. klade velký důraz na školení zaměstnanců, a to nejen v oblasti technické, ale i komunikační. Na všech pobočkách společnosti se setkáte s profesionálně proškoleným personálem, který je schopen kompletně poradit v oblasti elektroinstalačního materiálu. Ve spolupráci s významnými dodavateli pořádáme technická školení nejen pro naše zaměstnance, ale i pro naše zákazníky, které jsou spojeny s prezentací zboží, novinek v sortimentu a jsou obohaceny o občerstvení. V průběhu celého roku se můžete zúčastnit desítek marketingových akcí, kdy lze za nákup zboží získat zajímavé dárky.

Naším cílem je i nadále držet vysoký standard v rozsahu nabízeného sortimentu a služeb, abychom i v budoucnu patřili mezi nejvýznamnější hráče na trhu prodeje elektroinstalačního materiálu v ČR.

Další pobočka v Plzni

V roce 2017 jsme se rozhodli otevřít již druhou pobočku v Plzni. Novou pobočku jsme převzali od dlouholetého zákazníka Nesscom spol. s.r.o.. Samozřejmě Vám je i na této pobočce k dispozici náš vyškolený tým pracovníků, kteří jsou připraveni poskytnout odborné poradenství a odborně poradit s výběrem vhodného elektroinstalačního materiálu.